Neohodnoceno

Bavlněná nákupní taška a sada pytlíků na potraviny + 2x pytel na úklid oceánu

Tato sada je ideálním řešením, jak začít žít bezobalově.

Obsahuje tří velikostí látkových pytlíků jeden malý a dva střední, které jsou z průhledné bavlněné tkaniny vhodné na lehčí, či ménší potraviny a jeden velký pytlík z klasické bavlněné látky vhodný pro rozměrnější kusy pečiva, těžší ovoce a zelinu (brambory, pomeranče,...).

To vše naložíš do designové bavlněné nákupní tašky, stáhneš lano, hodíš přes rameno a jdeš domů. Vše z nebarvené bavlny.

A kdyby tě náhodou chytla rýma, součástí balení jsou i hadrové kapesníky ze zbytků z výroby košil.

Navíc daruješ spolku Oceán dětem dva pytle na úklid pláží a oceánů.

 

Můžeme doručit do:
5.8.2021
Skladem
799 Kč
Kategorie: Repytle
Rozměry - malý repytlík: 19x28 cm
Váha - malý repytlík: 10 - 12g
Rozměry - střední repytlík: 29x33 cm
Váha - střední repytlík: 16 - 18g
Rozměry - větší repytlík: 29x43 cm
Váha - větší repytlík: 42 - 44g
Rozměry - nákupní repytlík: 45x45 cm
Materiál: 100% Bavlna
Srážlivost repytlíků: 10%

Uvažuješ vydat se správným směrem a pustit se do ZERO WASTE světa? Tak tahle sada je ideálním řešení tvého problému. Obsahuje vše co pro začátek potřebuješ.

 

Co sada obsahuje?

 • 1x nákupní taška - bavlněná nákupní taška s lanem po obvodu místo klasických uší o rozměrech 45x45cm. Taška se tak při pransportu uzavře a nehrozí, že by z ní něco vypadlo. Obsahuje i praktickou vnitřní kapsou na peněženku, či dobrotu na cestu z nákupu
 • 1x malý repytlík - malý průhledný pytlík o rozměrech 28x19cm určený na malé nákupy, vhodné pro pár kousků ovoce, či zeleniny. Více jak 2kg potravin se do něj nevejde a ani bychom to nedoporučovali :-)
 • 2x střední repytlík - střední průhledný pytlík o rozměrech 33x29cm ideální pro větší zásoby ovoce, či zeleniny. Neriskovali bychom větší zátěž, než 2kg
 • 1x velký repytlík - velký pytlík z klasické bavlny o rozměrech 43x29cm pro pořádnou zásobu pečiva, nebo klidně i brambor. Tento pytlík má nosnost klidně i 5kg
 • 1x hadrové kapesníky - z různých krejčovstvích po ČR odebíráme zbytky látek z košil a přetváříme je na sadu hadrových kapesníků
 • Certifikát na nákup dvou pytlů na odpaky do Indonésie pro spolek Blue Life - Oceán dětem

Rozměry pytlíků jsou zvoleny tak, aby byly při výrobě minimalizovány zbytky látek. 

 

Pro koho je sada určena?

Do této sady se vejde už slušný nákup, takže ideálním vlastníkem je pár, nebo menší rodina, která se rozhodla žít ohleduplně vůči naší planetě. Víš o někom kdo by to ocenil? Sada může sloužit jako skvělý dárek.

 

Jak repytlíky používat?

 1. Jako první, až ti repytlíky přijdu, tak je vem a všechny naskládej do jednoho z nich. Nebudou se ti pak různě povalovat v tašce, či batohu. Pak se nebudeš proklínat při neplánovaném nákupu.
 2. V obchodě je použij na vše, kde by byl normálně použit pytlík igelitový. Tedy na ovoce, zeleninu, oříšky, housky, chleba, cokoliv tě napadne.
 3. Pak stačí repytlík stáhnout černou šňůrou ať nic nevypadne a můžeš jít na pokladnu.
 4. U pokladny se usměj na prodavačku, zlepšíš jí tím den a případně jí poraď co v repytlících máš.
 5. Nezapoměň naplněné repytlíky vyfotit a vložit na instagram (@repytel) s hashtagem #repytelvakci, nebo nám fotku poslat na info@repytel.cz, pokaždé rádi vidíme repytlík v akci.
 6. Pak vše ideálně naházej do naší nákupní tašky, tu stáhni za lano, hoď na rameno a hurá s nákupem domů.

 

Benefity, které se ti určitě budou líbit

Veškeré Repytle s nadšením šije chráněná dílna Mela o.p.s v Sedlčanech a lana a provazy k taškám a pytlíku vyrábí Provaznictví na Újezdě . Snažíme se aby veškerá výroba pytlíků a jejich materiálů probíhala u nás doma v České Repoublice. Jen škoda, že i bavlna se zde nedá vypěstovat. :-)

Dodáváme produkty proti tvorbě odpadu, tak by bylo pokrytecké ho vytvářet distribucí pytlíků až k vám domů, proto ti repytle zabalíme do použitého papíru.

 

Jak uvázat nákupní tašku?

Zde na videu jsou ukázány tři možnosti, jak nákupní tašku uvázat, ale kreativitě se meze nekladou.

Pro více zdrojů inspirace sleduj náš instagramu.

 

Jak pytlíky prát?

Veškeré produkty od Repytle per do maximální teploty 30ºC. Na praní používej ideálně ekologické prací prostředky.

Po prvním vyprání se mohou malé a střední pytlíky srazit o cca 10%. Nákupní taška a velký pytlík se srazí méně, cca o 5%.

 

Pytlíky šije - Mela o.p.s.

Obecně prospěšná společnost MELA, o.p.s. vznikla na počátku roku 2008. Působí v Kolíně a v Sedlčanech. Jejich snahou je vytvořit další možnosti pro lidi starší 15 let s mentálním a kombinovaným postižením a s dlouhodobě chronickým psychiatrickým onemocněním na cestě k samostatnosti a nezávislosti, na cestě k běžnému životu v přirozených podmínkách lidského společenství, a to MIMO VELKÉ ÚSTAVY.

Mise:

Posláním organizace MELA, o.p.s. je nabízet podporu a pomoc lidem s mentálním nebo kombinovaným postižením a s psychiatrickým onemocněním, kteří jsou vzhledem k této skutečnosti znevýhodněni zejména v sociálním začlenění a pracovním uplatnění.

Poskytovanými sociálními službami a nabídkou pracovních a aktivizačních činností motivují klienty k činnostem, které jim umožňují být součástí jejich přirozeného sociálního prostředí a žít život odpovídající životu vrstevníků běžné populace.

Kontakty:

http://www.melaops.cz

 

 

Odpadky uklízí - Projekt Blue Life - Oceán dětem

Projekt Blue Life nedávno vzniklý spolek na ochranu přírody v Indonéském souostroví Pualu Banyak se základnou pro dobrovolníky na ostrově Sinkantang.

Mise:

Cílem projektu Blue Life je čistění ostrovů a podmořského světa od plastových i jiných odpadků. Hlavním cílem je však ochrana živočichů a podmořského světa od plastových nástrah, které mají často za následek zmrzačení nebo smrt!

Kontakty:

http://oceandetem.cz

http://pralesdetem.cz

 

Fotka přímo ze Sumatry